...::: Forum Grawlith ::...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-01-15 11:27:02

Viaryl XD

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-15
Posty: 2
Punktów :   

XD

5 min testowania:

1) Niech się kolega Techniczny zdecyduje, czy pisze w html 4.0 czy xhtml 1.0/1.1 XD
dla przypomnienia: w xhtml tagi zamykamy poprzez />, w html NIE

2) Kolorystyka to porażka. Natknęłam się nawet na definicję stylu w body, co w dzisiejszych czasach jest co najmniej karygodne

3) Nie wiem jak inne obrazki, ale ten na arenie jest genialny XD
Rozdzielczość 1100/800 i jest twardo doczytywany przez ~10 sek XD
Kolega słyszał o zmianie atrybutów obrazka w paincie bądż o doczytywaniu obrazków w tle?

4) To najgorsza tawerna, jaką w życiu widziałam. Nie wiem, czy dałoby się ją zrobić gorzej.

5)...i po kiego odświeżanie w tawernie zPOSTowane jest z parametrem room? (pustym, ofc)

6) Szanowny kolego Programisto, jeśli skrypt odpowiadający za wczytywanie wiadomości w tawernie przetwarza się ~2 sek, coś nie gra, prawda?
(u mnie tyle przetwarza się 600 linijek js)

7) apropos js: Overliby ofc również zwalone. boshh..

8) Nie muszę chyba nawet pytać o prawa autorskie do obrazków? XD

9) Błąd przy oglądaniu prawa -tu się zdenerwowałam, bo wcale nie chciałam jeszcze wychodzić z gry (...)

10) Ale skoro szanowny kolega Programista tak chciał, nie będę się opierać...

the end



Ogólnie:
Gra tak słaba programistycznie, że nie powinna ujrzeć światła dziennego. To nie jest nawet beta - to bardzo wczesna alfa. Skoro takie jak wyżej błędy się zdarzają, nie oczekuję nawet, ze zostały poprawione błędy standardowego Vall.

Ocena:
2/10 (za chęci i na zachętę)

Offline

 

#2 2008-01-15 14:47:02

Sadrax

Administrator

nie dam :P
Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: XD

Po 1. Nie jestem programista... znam zlekka silnik vall i pomagam Rizzenowi robic gre... hyh

po2. nie widze problemow w zamykaniu /> czy html .. nromalny gracz nie patrzy na to.
po3. Kolorystyka ... hmm nie obchodzi mnie to.. jesli Adminowi sie to podba to takie sa ... aa no i gdzie ty zauwazylas styl body? przecierz cala gra jest oparta na css raczej?

po4. radze zmienic neta...hyh zal 10sek masz 1kb/s ?  no i przegladarke... akysz IE...
po5. mi tez tawerna sie nie podoba... admin ja wrzucil wiec taka zostala... mi to zwisa heh
po6. nie wiem co Ci dolega z overlibami? wg mnie sa normalne hyh

po7. obrazki... z neta heh ... dawno juz je mialem dodalem hmmm z 2? (szkola/arena) wiecej chyba nima
po8. prawo... a po co w kilku miejscach jesli mzoe byc w 1? i moglas dac smialo (wróć)

po9. znow pwoiem ze nie jestem programista i co do kolorow/obrazkow i takich rzeczy ... NIE obchodzi mnie to... jesli Rizzen da mi inne wstawie inne proste? hyh

gra slaba programistycznie?... aaafuuu... przeciez to vallheru co tu chcialas innego?  mysle ze i tak jest wiecej rzeczy dodanych i innych niz w innych gdzie jest tylko zainstalowana versja i na tyle...


Pozdrawiam.... dodam do tego ze nie tylko ja Tworze gre lecz wszyscy ludzie co w nia graja...
         
A tak apropo jesli jestes taka zdolna to prosze bardzo... Rizzen CI zaufa ponaprawiaj bledy wez w swoje rece...
Ja tylko jak mowilem pomoglem postawic jakies bledy zlikwidowac i tyle... nie mialem w ogole zamiaru patrzec na pliki...a to zrobilem... heh  ... i jesli tzreba bedzie dalej pomoge , nawet jesli nie jestem programista.

Offline

 

#3 2008-01-15 17:35:42

Viaryl XD

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: XD

ROTFL

Chłopie, jak się nie znasz, to głupot nie gadaj XD

Normalnie rotfl XD Nie masz nic przeciwko, abym Twoją wypowiedź umieściła w kwiatkach na forum programistycznym?

Chcesz konkrety, to mówimy :

1. Mój miły:
to jest tag zamknięty wg specyfikacji html 4.01:

Kod:

<input type="submit" id="b_id_1" name="przycisk">

A to jest ten sam tag wg. specyfikacji xhtml 1.1 (konkretnie strict)

Kod:

<input type="submit" id="b_id_1" name="przycisk" />

Jeśli "nie widzisz problemu", gratuluję XD

Masz tu link, zauważysz problem:
dużo błędów

2. brak słów
Nie masz pojęciu o programowaniu, nie wypowiadaj się, bo sobie wstyd tylko robisz.
Style css mogą być ogólne bądź deklarowane dla danego elementu. Jak:
--dla ogółu >>

Kod:

<link href="css/light.css" rel="stylesheet">

--dla szczegółu >>

Kod:

<td bgcolor="black" align="center" style="border-bottom: 1px solid black;">  Wieści </td>

(pomijam już, że napisane z błędem - bgcolor ma być w definicji stylu)

link do samouczka

definicja body rodem z lat 90-tych :

Kod:

<body vlink="gold" text="grey" link="gold" bgcolor="black" alink="green">

zapis tak błędny, że szkoda słów.


radze zmienic neta...hyh zal 10sek masz 1kb/s ?  no i przegladarke... akysz IE...

nie, neta mam odpowiednio szybkiego (doszkól się programistycznie to dowiesz się, jak), a nie zauważyłam również, byś pobierał informacje o mojej przeglądarce - czyli wypowiedź wyssana z palca.
Błąd leży (jak wszystko tutaj) po stronie programistycznej. Radzę się przyjrzeć skryptom.

mi to zwisa heh

<< właściwe określenie do "stanu programistycznego" gry.

nie wiem co Ci dolega z overlibami? wg mnie sa normalne hyh

Na litość Boską > overlib dajesz w definicji pojemnika, nie obrazka. Brak słów.

obrazki... z neta heh

Czyli zdajesz sobie sprawę, że piszę dwa maile i płacisz grzywnę za każde złamanie prawa autorskiego?

Odnośnie prawa > kolejne rażące wręcz zaniedbania programistyczne. Oczywiście, może być w jednym miejscu, wystarczy znać się na programowaniu.

gra slaba programistycznie?... aaafuuu... przeciez to vallheru co tu chcialas innego?

Więc zmienię teraz Twój światopogląd:
Ta gra świadczy o Tobie, nie o mnie. Wnioski wyciągnij sobie sam.

A tak apropo jesli jestes taka zdolna to prosze bardzo..

Ależ oczywiście!
Kwestię umowy o pracę (jeśli nadal jesteś zainteresowany) możesz Ty bądź kto inny mi wysłać. Mam nadzieję, że się dogadamy odnośnie wynagrodzenia.

I na koniec jeszcze jeden raz wywrócę Twój światopogląd do góry nogami:
Nie piszę tutaj po to, by się pośmiać, tylko by Wam pomóc. Po to wytykam błędy (a jak znajdę więcej czasu, przyjrzę się skryptom dokładnie), by Wam pokazać co nie gra. Chcecie postawić gierkę - no problemo, postawiliście. Teraz pytanie:

Czy chcecie, by ta gra istniała dłużej niż kilka tygodni.

To tyle z mojej strony
Miłej pracy, czeka Was jej dużo.

Offline

 

#4 2008-01-15 18:15:59

Sadrax

Administrator

nie dam :P
Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: XD

ehh... powiem tak czy umiesz czytac? nie chce sie z Toba klocic wiem ze jestes lepsza w programowaniu bo sie na tym znasz ja sie nie znam... znam tak jak to mowisz html lat 90 ^^ niektorzy nawet tego nie znaja ...

lepiej w ogole zaczac niz nic nie robic co nie? lepiej zorbic taki blad  nie robiac /> niz nie robic wcale?

Ja Ci powtarzam nie jestem programista... co do mojej  wypowiedzi "zwisa mi to" to sory w zle slowa to ubralem ale to jest dzialka Admina co MU sie podoba nie mi...

A czy zwykly gracz a do tego klimatyczny czy patrzy na to jak jest napisany skrypt? czy super nowoczesnym jezykiem czy z lat 90? raczej nie robi to roznicy...

A gra moze stac i o wiele dluzej ... nie tzreba byc do tego programista...

ta gra , tylko o innej nazwie stala 3.5 mc wiec nie jest juz zle co nie? a ta bedzie stala mysle ze dluzej bo Admin interesuje sie nia ze strony klimatu ...
bo jak juz mowilem gre tworza nie tylko Ci co zajmuja sie plikami a wszyscy gracze...

Bym o wiele woal umiec tyle co Ty albo i weicej i zrobic zajefajna gre... lecz nie potrafie... jestem tzw N00Bem jesli CI to ulatwi zdanie o mnie...

a i o co CI chodzi z pojemnikiem w overlibie?   overlib wszedzie raczej mozna dac hyhy

co do wynagrodzenia za pkmoc... hmmm to zalezy od Rizzena... ja za taka platna pomoc zawsze podziekuje... szkoda na gry wydawac pieniadze ... chyba ze takowa gra by przynosila zysk....

Ciekawe ktora wypowiedz moja tym razem zkomentujesz...
aa no i mozesz dac gdzie tylko chcesz moje wypowiedzi... "śmiech to zdrowie"

co do orazkow... jesli ktos by mial przeciwko bytowi jego w grze odrazu ebdzie delete... ale jak na razie nie slyszalem zadnych tego typu slow... wg mnie po to sa w internecie aby mozna bylo je wykorzystac ...

aha a jak dodam ta / przed > wszedzie to co to da? przyspieszy gre czy co? bo jakby to byl blad to chyba strona czy skrypt by nie zadzialal? jak wszedlem an ta strone niestety... wsyztsko po angielsku

Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2008-01-19 14:48:00

Bladron

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: XD

Witam wszystkich. Znalazłem kolejny błąd.
Jeśli w opisie wpisze się znak ' to jest on usuwany.
Zróbcie coś z tym jeśli możecie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ee.pun.pl www.anime-center.pun.pl www.freehunter.pun.pl www.air13a6.pun.pl www.seniorzywg.pun.pl